strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj

Kamienica położona w Poznaniu
(nieruchomości - budynki mieszkalne)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2016-09-09
Godzina: 00:00:00
Przedmiot sprzedaży: Kamienica położona w Poznaniu
Cena wywoławcza: 0,00
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: S/43/2/PBZR
Zdjęcia:
Opis:

 

 

Atrakcyjna kamienica w centrum Poznania: Kamienica Matejki.


Opis nieruchomości: Kamienica położona w Poznaniu,  przy ul. Niegolewskich 18, nar. Matejki 40,41

 

Zachęcamy do zainteresowania się ofertą sprzedaży secesyjnej kamienicy z początku XX wieku – 1906 r. Kamienica w centrum Poznania to trzypiętrowy budynek do renowacji i przebudowy na cele mieszkalne oraz przyziemiem przeznaczonym na cele usługowe.

Działka o numerze 135/2 ma powierzchnię 1 225 m2. Budynek został wpisany do rejestru zabytków pod nr A 462. Obiekt trójskrzydłowy składający się z budynku frontowego, oficyny i przybudówek od strony podwórza, podpiwniczony, czterokondygnacyjny z wysoką sutereną i poddaszem przeznaczonym na cele mieszkaniowe. Dach dwuspadowy z dwoma wystawkami. Kamienica wykonana w technologii tradycyjnej – murowana, z cegły ceramicznej. Obecnie budynek nie jest użytkowany.

 

Historia nieruchomości:

Budynek czynszowy wzniesiony w stylu secesyjnym w roku 1906 dla rentiera Paula Münchenberga. Zaprojektowana przez Paula Pitta.

Charakterystyczna dla tego architekta jest symetrycznie ukształtowana fasada ze zrównoważonym rozłożeniem wykuszy i loggi oraz czasem asymetrycznych wieżyczek, a przede wszystkim z secesyjnym detalem obramienia okien i bogatą sztukaterią o motywach roślinnych i zwierzęcych, często umieszczaną w wydzielonych prostokątnych polach podkreślających podziały na elewacji. Stosował też neorenesansowy detal jak boniowanie o zróżnicowanej fakturze tynku w części przyziemnej budynków czy kratownicowe podziały na elewacji i we wnętrzach. Bogaty wystrój dekoratorski wykonał sztukator Stanisław Duszewski.  Kamienica zamieszkała od 1907 r. W latach 1909-1920 należący do Ernesta Stolza, a w okresie międzywojennym do Jana Jankowskiego. Budynek stanowi część zabytkowej całości zespołu urbanistycznego Johow-Gelände na terenie Łazarza. Wówczas spółka Bau Terrain St. Lazarus Maxa Jahowa i Alberta Schmidta zakupiła obszar pomiędzy ul. Matejki, Wyspiańskiego, Ułańską i Grottgera, który podzielono prostokątną siatką, zaznaczając zarysy poszczególnych parceli. Budynki zawierały luksusowe apartamenty z mieszkaniami dla służby na poddaszach i w suterenach. Koncepcja przypomina zaprojektowane kilka lat później założenie w Berlinie –Willmersdorf.

Obecnie budynek wymaga remontu.

 

Dane nieruchomości:

- Powierzchnia działki 1 225 m2,

- Powierzchnia zabudowy 1 055 m2,

- Powierzchnia całkowita 4 573 m2,

Szacowany PUM 3 790 m2,

przyziemie 498,0 m2,

I piętro 642,1 m2,

II Piętro 636,3 m2,

III piętro 723,6 m2,

IV piętro 714,3 m2,

poddasze 576,1 m2,

 

Brak MPZP, Według studium MW/U – teren zabudowy wielorodzinnej mieszkaniowej lub usługowej. Brak aktualnych warunków zabudowy.

 

Lokalizacja nieruchomości:

Lokalizacja nieruchomości bardzo korzystna, blisko centrum miasta, w niewielkiej odległości od głównych punktów Poznania:

 • Dworzec PKP/ C.H. City Center – 1,3 km,
 •  Przystanki tramwajowe i autobusowe – 100 m,
 • Hala „Arena” – 400 m,
 • Park Wilsona , Palmiarnia– 350 m,
 • Park Jana Kasprowicza – 250 m,
 • Międzynarodowe  Targi Poznańskie – 1 km,
 •  Rynek Starego Miasta – 2,7 km,
 •  Autostrada – 6 km

 

Media:
Budynek jest wyposażony w instalacje:

 • wodno-kanalizacyjne,
 • elektryczne,
 • c.o.

 

CENA DO NEGOCJACJI. W razie zainteresowania proszę o kontakt z Małgorzatą Sznajder-Knapik, malgorzata.sznajder-knapik@kruksa.pl , tel. (71) 790 29 05, 661 301 490 lub Michałem Majewskim, michal.majewski@kruksa.pl, tel. (71) 790 61 57, 661 301 074.

 

 

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica: Matejki
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone