strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy SR w Świnoujściu Piotr Żygadło
Lokal użytkowy o pow. 38,70 m2
(nieruchomości - lokale usługowo-przemysłowe)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2016-09-22
Godzina: 12:00:00
Przedmiot sprzedaży: Lokal użytkowy o pow. 38,70 m2
Cena wywoławcza: 275 250,00
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: 508/15
Opis:

 

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świnoujściu Piotr Żygadło na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 

22 września 2016 r. o godz. 12:00

w budynku Sądu Rejonowego w Świnoujściu mającego siedzibę przy ul. Paderewskiego 6 w sali nr 205,  odbędzie się

PIERWSZA LICYTACJA

lokalu niemieszkalnego  należącego  do dłużnika: (…);

położonego: 72-600 Świnoujście, ul. Uzdrowiskowa 32/2.1.2,  

dla którego Sąd Rejonowy w Świnoujściu Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW [NKW: SZ1W/00046983/3].

Charakterystyka lokalu:

 Przedmiotem niniejszej licytacji jest nieruchomość lokalowa niemieszkalna, położona w Świnoujściu przy ul. Uzdrowiskowej 32/2.1.2. o powierzchni użytkowej 38,70 m2  w budynku wielorodzinnym wraz z przynależnym udziałem 29/10000 w częściach wspólnych budynku i w działce gruntu objętych księgą wieczystą KW nr 18522. Lokal mieszkalny położony jest na I piętrze w budynku wielorodzinnym 5-kondygnacyjnym. Wejście do przedmiotowego lokalu przez wspólną klatkę schodową. Okna w szacowanym lokalu wychodzą na południową i wschodnią stronę świata. Do lokalu przypisany jest taras o powierzchni użytkowej 10,33 m2 oraz komórka lokatorska oznaczona nr 2,9 o powierzchni użytkowej 2,50 m2.

Struktura pomieszczeń i powierzchnie w lokalu mieszkalnym:

1. Przedpokój z aneksem kuchennym 23,70 m2,

2. Pokój 11,13 m2,

3. Łazienka 3,87 m2.

 Do lokalu przypisany jest taras o powierzchni użytkowej 10,33 m2 orz komórka lokatorska oznaczona nr 2,9 o powierzchni użytkowej 2,50 m2.

Instalacje wewnętrzne:

·          wodociągowa,

·         elektryczna,

·         kanalizacyjna sanitarna,

·         ciepła woda z sieci zewnętrznej,

·         c.o. z sieci zewnętrznej,

·         instalacja wentylacji grawitacyjnej,

·          internet,

·         domofon

 

Charakterystyka lokalu według stanu z dnia wizji lokalnej:

Drzwi zewnętrzne - antywłamaniowe, nowoczesne w bardzo dobrym stanie techniczno-użytkowym, Drzwi wewnętrzne  - płycinowe, nowoczesne, pełne w bardzo dobrym stanie techniczno-użytkowym, Stolarka okienna - drewniana w bardzo dobrym stanie techniczno-użytkowym,

Podłogi:

  • w pomieszczeniach mieszkalnych: panele drewniane w dobrym i przeciętnym stanie techniczno – użytkowym,
  • w łazience: terakota w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym, · na korytarzu: terakota w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym,
  • w aneksie kuchennym: terakota w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym,
  • na balkonie: drewno w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym,

 Ściany:

  • w pomieszczeniach mieszkalnych: ściany gładkie, pokryte farbą ścienną w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym,
  • w łazience: ściany pokryte glazurą w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym,
  • na korytarzu: ściany gładkie, pokryte farbą ścienną w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym,
  •  w aneksie kuchennym: ściany gładkie, pokryte płytą meblową oraz farbą ścienną w bardzo dobrym stanie techniczno – użytkowym.

 

Funkcjonalność mieszkania – dobra jak na tą powierzchnię. Powierzchnia pomieszczeń dość proporcjonalna i dość funkcjonalna. Łazienka razem z wc. Kuchnia połączona z pokojem. W aneksie kuchennym zamontowano meble na indywidualne zamówienie wraz z osprzętem. Z pomieszczenia mieszkalnego można dostać się na balkon. W lokalu znajduje się szafa typu „Komandor” na indywidualne zamówienie. Taras posiada powierzchnię 10,33m2. Standard wykończenia i wyposażenia oraz jakość użytych materiałów daje podstawę do określenia standardu jako: podwyższony.

 

Suma oszacowania wynosi 367 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi  275 250,00. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, to jest 36 700,00. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto  komornika:

Bank Polska Kasa Opieki SA I O. w Świnoujściu

49 12403914 1111 0010 5196 8787

najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. 

Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 8:00  do godz. 16:00 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica: Uzdrowiskowa
Miasto: Świnoujście
Województwo: zachodniopomorskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone