strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu Maciej Sadyś
Nieruchomość zabudowana 
(nieruchomości - działki)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2015-08-28
Godzina: 09:30:00
Przedmiot sprzedaży: Nieruchomość zabudowana 
Cena wywoławcza: 34 050,00
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: 902/09
Opis:

 

 

OBWIESZCZENIE

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu Maciej Sadyś na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu

 

28 sierpnia 2015 o godz. 9:30

 

w sali nr 120 Sądu Rejonowego w Nowym Targu, ul Ludźmierska 29, 34-400 Nowy Targ, odbędzie się

 

PIERWSZA LICYTACJA

 

nieruchomości położonej w miejscowości Lipnica Wielka, gm. Lipnica Wielka, powiat nowatorski, woj. małopolskie, posiadającej założoną księgę wieczystą w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Nowym Targu o numerze KW NS1T/00143375/7 składającej się z działki ewidencyjnej nr 8971 o łącznej powierzchni 0,0535 ha, zabudowanej jednorodzinnym drewnianym budynkiem mieszkalnym nr 655 o pow. zabudowy 59,20 m2 i pow. użytkowej 48,00 m2, stanowiącej własność dłużnika: (…).

Grunt położony jest w strefie pośredniej wsi, wśród zabudowy mieszkaniowej i zagrodowej, zabudowany parterowym, drewnianym budynkiem mieszkalnym, w stanie do remontu. Posiada bezpośredni dojazd z trzech stron wąskimi (utwardzonymi asfaltem i tłuczniem) uliczkami/drogami gminnymi. Łączna powierzchnia gruntu: 535 m2. Działka o kształcie prostokąta, uzbrojona w energię elektryczną (aktualnie odłączoną), studnia na działce, kanalizacji brak. Niezabudowana część gruntu stanowi przydomowe podwórko i nieuprawiany warzywniak. Działka nieogrodzona. Teren działki płaski, brak powierzchniowych efektów wodnych i cieków wodnych. Dostępność usług podstawowych dobra. Działka siedliskowa dla budynku mieszkalnego. Budynek mieszkalny Lipnica Wielka 655 jednorodzinny, drewniany, z nieużytkowym poddaszem, bez podpiwniczenia.  Więźba drewniana dwuspadowa, dach pokryty eternitem falistym. Na parterze budynku znajdują się 2 pokoje mieszkalne, kuchnia i przedpokój. Strych aktualnie nieużytkowy, do ewentualnego wykorzystania po przeprowadzeniu remontu i modernizacji. Powierzchnia zabudowy 59,20 m2, powierzchnia użytkowa budynku 48,00 m2. Budynek o niskim standardzie użytkowym, w lichym stanie technicznym do kapitalnego remontu i modernizacji. Posiada podłączenie do sieci elektrycznej (prąd odłączony), instalację elektryczną (do wymiany), pobór wody możliwy z własnej studni na działce, ogrzewanie z pieca kuchennego, kanalizacji w chwili obecnej brak (możliwe podłączenie do sieci gminnej). Podłogi, tynkowania wewnętrzne oraz stolarka drzwiowa i okienna – do wymiany. Konieczne doprowadzenie wody i kanalizacji, wykonanie łazienki i wc. Budynek nie jest zamieszkały. Opis konstrukcji. Ławy fundamentowe kamienne, ściany zewnętrzne z bali drewnianych, ściany działowe z drewna. Strop drewniany z desek, na legarach drewnianych. Schodów brak. Według Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lipnica Wielka – zatwierdzonego Uchwałą nr XXVII/130/05 Rady Gminy z dnia 21.03.2005 r. – ogłoszoną w Dz.U. woj. małopolskiego nr 360 poz. 2693 z 5.07.2005 r. – nieruchomość położona jest w terenie oznaczonym symbolem „2.RM.43” tereny zabudowy mieszkalnej i zagrodowej w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych, z dopuszczeniem zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej…”.

 

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 45 400,00 zł. Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi 3/4 wartości oszacowania, tj. kwotę 34 050,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 4 540,00 zł, tj. 10% ceny oszacowania nieruchomości przed przystąpieniem do przetargu w kancelarii Komornika w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu lub dokonać wpłaty na konto bankowe Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu

nr 56 1020 3466 0000 9102 0034 7328

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA O. 1 w Nowym Targu

podając cel wpłaty i sygnaturę akt sprawy.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją, w kancelarii komornika do wglądu znajduje się operat szacunkowy sporządzony przez biegłego sądowego, sprawa jest ponadto prowadzona w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu pod sygnaturą I Co 392/13.

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica:
Miasto: Lipnica Wielka
Województwo: małopolskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone