strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy SR w Opolu Maria Bujak
Działka gruntowa zabudowana
(nieruchomości - działki)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2015-09-29
Godzina: 09:00:00
Przedmiot sprzedaży: Działka gruntowa zabudowana
Cena wywoławcza: 61 725,00
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: 106/91
Opis:

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI PRAWA

WIECZYSTEGO UŻYTKOWANIA NIERUCHOMOŚCI

nr KW OP1O/00051645/0

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opolu Maria Bujak na podstawie art. 953 k.p.c. podaje do publicznej wiadomości, że w dniu

 

29 września 2015 r. o godz. 9:00

 

w budynku Sądu Rejonowego w Opolu mającego siedzibę w Opolu przy ul. Ozimskiej 60A, w sali nr 201, odbędzie się

 

PIERWSZA LICYTACJA

 

przysługującego dłużnikowi (…) prawa wieczystego użytkowania nieruchomości położonej w Niemodlinie przy ul. Wyzwolenia 18, na którą składa się działka gruntowa nr 722 km 10, o powierzchni 0,0535 ha, zabudowana jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym stanowiącym własność dłużnika, dla której Sąd Rejonowy w Opolu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze OP1O/00051645/0.

Przedmiotem licytacyjnej sprzedaży jest prawo wieczystego użytkowania ww. nieruchomości gruntowej, na której posadowiono jednorodzinny budynek mieszkalny, piętrowy, w całości podpiwniczony, z wbudowanym garażem, wykonany systemem tradycyjnym ok. 1975 r. Ściany nadziemia murowane, z cegły i bloczków. Stropy żelbetonowe i WPS na belkach stalowych. Dach płaski kryty papą. Okna drewniane, stare, zespolone. Drzwi wewnętrzne drewniane, stare, płycinowe. Posadzki: wykładziny rulonowe i dywanopodobne. Na ścianach budynku tynki. Na elewacji tynk cyklinowany. Tarasy bez posadzek. Budynek wyposażony w instalację wodną, kanalizacyjną, elektryczną i gaz. Lokalizacja nieruchomości w pośredniej strefie miejscowości, w sąsiedztwie innych budynków mieszkalnych, niedaleko pól uprawnych (sukcesywnie przekształcanych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną), blisko stawów, ze średnio dogodnym dostępem do obiektów handlowo-usługowych oraz użyteczności publicznej. Położenie nieruchomości bezpośrednio przy drodze o nawierzchni asfaltowej. Działka ogrodzona ogrodzeniem z przęseł drewnianych. Teren nieruchomości równy i płaski, zaś kształt działki regularny – trapezowaty. Działka niezagospodarowana. Budynek nie jest użytkowany od ok. 20 lat. Użytkowanie wieczyste do 08.08.2075 r.

 

Suma oszacowania wynosi 82 300,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 61 725,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 8 230,00zł. Rękojmię należy uiścić na rachunek bankowy kancelarii komornika prowadzony przez Raiffeisen Bank Polska SA O. w Opolu o numerze 74 17501194 0000 0000 0628 6844, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 k.p.c. w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Opolu przy ul. Ozimskiej 60A, w dni urzędowania sądu, protokół opisu i oszacowania nieruchomości wraz z operatem szacunkowym biegłego sądowego oraz wypisem z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica: Wyzwolenia
Miasto: Niemodlin
Województwo: opolskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone