strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy SR w Trzebnicy Damian Miliński
Grunty rolne zabudowane o pow. 0,0354 ha.
(nieruchomości - działki)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2016-02-02
Godzina: 14:30:00
Przedmiot sprzedaży: Grunty rolne zabudowane o pow. 0,0354 ha.
Cena wywoławcza: 15 000,00
Forma sprzedaży: II licytacja
KM: 1833/15
Opis:

 

 

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Trzebnicy Damian Miliński (tel. (71) 711 15 16 / kom. 690 999 809) ogłasza, że: dnia

 

2 lutego 2016 r. o godz. 14:30

 

w budynku Sądu Rejonowego w Trzebnicy mającego siedzibę przy ul. Parkowej 4 w sali nr 1, odbędzie się

 

DRUGA LICYTACJA

 

nieruchomości należącej do: (…),

stanowiącej: Grunty Rolne Zabudowane, B - GRUNTY ROLNE ZABUDOWANE, nr działki 22/1, o pow. 0,0354 ha, AM-1, obręb: Dębnica, gmina: Prusice, powiat: trzebnicki, województwo: dolnośląskie. Nieruchomość położona jest w miejscowości (wsi) Dębnica nr 17, 55-110 Prusice, opisana w księdze wieczystej jako grunty rolne zabudowane. Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej, gminnej, o nawierzchni gruntowej. Zabudowę działki stanowi budynek mieszkalny, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej na początku XX wieku. Budynek jest wolnostojący, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, parterowy z nieużytkowym strychem. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 78,9 m2, na którą składa się powierzchnia czterech pokoi i przedpokoju, pow. zabudowy wynosi natomiast 96 m2. Pomieszczenia ogrzewane są poprzez jeden piec wolnostojący, zaś budynek wyposażono w instalację energetyczną, wodną i kanalizacyjną z zasilaniem z sieci wodociągu gminnego oraz odprowadzeniem ścieków do sieci kanalizacji sanitarnej. Budynek znajduje się w bardzo złym stanie technicznym, m.in. z uwagi na znaczną korozję biologiczną i silne zawilgocenie, nadmierne ugięcie stropu, odkształconą konstrukcję dachu wraz z ubytkami w pokryciu, jak również katastrofalny stan dwóch pokoi (m.in. klepisko bez podłóg, tynków na ścianach, odpadający tynk z sufitu, brak instalacji), przez co zagraża bezpieczeństwu dalszego użytkowania. W ocenie biegłego zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że w budynku zostały przekroczone stany graniczne nośności i przydatności do użytkowania, co stanowi przeszkodę do wyłączenia budynku z użytkowania. Nieruchomość jest ogrodzona, a poza zabudową zagospodarowana jest jako teren przydomowego podwórza. Dla nieruchomości brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Prusice nieruchomość jest położona na terenach oznaczonych jako strefa uzupełnienia i kontynuacji zabudowy;

położonej: 55-110 Prusice, Dębnica 17, dla której Sąd Rejonowy w Trzebnicy I WYDZIAŁ CYWILNY prowadzi księgę wieczystą nr KW WR1W/00039337/3.

Suma oszacowania wynosi 22 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 15 000,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 2 250,00 w gotówce najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

Szczegółowych informacji udziela Komornik pod numerem tel. (71) 711 15 16

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica:
Miasto: Dębnica
Województwo: dolnośląskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone