strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy SR w Środzie Wielkopolskiej Dariusz Karasiński
Budynek mieszkalny o pow. 121,19 m2 i gospodarczy o pow. 34,93 m2
(nieruchomości - działki)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2016-03-24
Godzina: 11:30:00
Przedmiot sprzedaży: Budynek mieszkalny o pow. 121,19 m2 i gospodarczy o pow. 34,93 m2
Cena wywoławcza: 122 838,75
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: 11978/15
Opis:

 

 

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Dariusz Karasiński (tel. (61) 287 72 00, fax (61) 285 53 95) ogłasza, że dnia

 

24 marca 2016 r. o godz. 11:30

 

w budynku Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej, mającego siedzibę przy Stary Rynek 6 w sali nr 3, odbędzie się

 

PIERWSZA LICYTACJA

 

niewydzielonej 1/2 części nieruchomości stanowiącej działkę nr 171/4, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Środzie Wielkopolskiej prowadzi księgę wieczystą nr KW PO1D/00043937/2. Nieruchomość położona jest przy ul. Zaniemyskiej 20, Błażejewko. Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w peryferyjnej części wsi przy drodze utwardzonej asfaltem, odległość do komunikacji publicznej ok. 200 m. Pełna infrastruktura publiczna zlokalizowana w Kórniku – ok. 5 km, do Bnina – ok. 2 km. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkalna jednorodzinna, tereny niezabudowane uprawiane rolniczo, las oraz jezioro Bnińskie – 2 km. Uzbrojenie techniczne terenu nieruchomości: prąd, wodociąg, gaz. Teren przedmiotowej działki nr 171/4 o powierzchni 1 820 m2 ogrodzony siatką stalową na słupkach metalowych, brama i furtka o konstrukcji stalowej, zagospodarowana zielenią ozdobną, zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz budynkiem gospodarczym.

Budynek mieszkalny:

Budynek w zabudowie wolnostojącej, w części podpiwniczony, parterowy z poddaszem mieszkalnym, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej w latach 70. Fundamenty betonowe, ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej na zaprawie cementowo-wapiennej. Strop masywny, dach o konstrukcji drewnianej pokryty blacho-dachówką w 2013 r. Rury i rynny spustowe PCV, opierzenie z blachy stalowej. Tynki wewnętrzne i zewnętrzne cementowo-wapienne, zewnętrzne malowane farbami. Mury zewnętrzne nieocieplone. Stolarka okienna PCV. Schody zewnętrzne betonowe, wewnętrzne drewniane. Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne drewniane i płycinowe. Posadzki: panele, płytki ceramiczne. Ściany w części pomieszczeń zmywalnych obłożone płytkami ceramicznymi, na werandzie obłożone panelami PCV, pozostała część ścian malowana farbami. Instalacje techniczne: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna – szambo, gazowa, c.o. i c.w. – piec na opał stały.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego: 121,19 m2.

Budynek gospodarczy:

Budynek w zabudowie zawartej z budynkiem sąsiada, niepodpiwniczony, parterowy ze strychem, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej w latach 70. Fundamenty betonowe, ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej na zaprawie cementowo-wapiennej. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową. Tynki wewnętrzne i zewnętrzne cementowo-wapienne. Stolarka okienna drewniana, drzwi wrota drewniane deskowe. Posadzka: betonowa i lastryko. Instalacje techniczne: elektryczna.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku gospodarczego: 34,93 m2.

Suma oszacowania wynosi 163 785,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 122 838,75 zł.

Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 16 378,50 zł do dnia poprzedzającego dzień licytacji. Rękojmię można uiścić na konto komornika:

PKO BP SA O. Śrem 82 1020 4160 0000 2502 0054 4619,

może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W kancelarii komornika wolno przeglądać odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Obwieszczenie o licytacji nieruchomości dostępne jest na stronie: www.komornik.sroda.pl

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica: Zaniemyska 
Miasto: Błażejkowo
Województwo: wielkopolskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone