strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy SR w Gostyninie Ilona Mirowska
Kompleks konferencyjno-hotelowy w Woli Łąckiej
(nieruchomości - działki)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2016-04-15
Godzina: 10:30:00
Przedmiot sprzedaży: Kompleks konferencyjno-hotelowy w Woli Łąckiej
Cena wywoławcza: 7 879 333,33
Forma sprzedaży: II licytacja
KM: 1832/14
Opis:

 

 

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gostyninie Ilona Mirowska (tel. (24) 235 90 50) ogłasza, że dnia

 

15 kwietnia 2016 r. o godz. 10:30

 

w budynku Sądu Rejonowego w Gostyninie mającego siedzibę przy ul. 3 Maja 43 w sali nr 2, odbędzie się

 

DRUGA LICYTACJA

 

nieruchomości należącej do: (…), położonej: 09-520 Łąck, Wola Łącka, dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Gostyninie prowadzi księgę wieczystą nr NKW PL1G/00020499/6, PL1G/00035374/2.

Wartość rynkowa prawa własności zabudowanych nieruchomości gruntowych oznaczonych jako działki o nr ewidencyjnych 21/6, 21/7 bez uwzględnienia wpływu na tą wartość dzierżawy obciążającej przedmiotową nieruchomość wynosi 11 819 000,00 zł.

Cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 7 879 333,33 zł.

Wartość wpływu na ww. zabudowane nieruchomości gruntowe Umowy dzierżawy wynosi 3 336 000,00 zł.

Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Wola Łącka w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 60 Płock-Kutno. Wola Łącka zlokalizowana jest w średniej odległości: około 3,5 km od miejscowości gminnej i drogi wojewódzkiej nr 577, około 9 km od centrum miasta Gostynin, około 15 km od Gabina oraz w odległości około 16 km od centrum miasta Płocka. Szacowana nieruchomość graniczy z niezabudowanymi działkami rolnymi oraz terenami zadrzewionymi i zakrzewionymi, które w części ograniczają jej walory ekspozycyjne. Ponadto w bliskim sąsiedztwie znajdują się także obiekty do celów działalności gospodarczej. Przedmiotowa nieruchomość posiada uzgodniony i wykonany zjazd z drogi krajowej nr 60 Płock-Kutno – jest to wyłącznie „prawoskręt”, brak „lewoskrętu”, umożliwiającego wjazd na teren posesji od strony Łącka.

Działki o numerach ewidencyjnych 21/6, 21/7 – tworzą parcelę o wydłużonym kształcie i powierzchni 3,47 ha, która zabudowana jest budynkiem sali konferencyjnej z restauracją i częścią hotelową. Na terenie nieruchomości znajduje się także wiata grillowa oraz otwarty zbiornik odparowania wody opadowej pełniący także funkcję zarybionego stawu ozdobnego. Teren przy budynku oraz zachodnia część działki utwardzona ozdobną kilku barwną kostką betonową lub nawierzchnią asfaltową. Południowo-zachodnia część terenu nieruchomości porośnięta lasem sosnowym w wieku około 25 lat. Pozostały niezabudowany, nieutwardzony i niezalesiony teren nieruchomości w przeważającej części zagospodarowany na urządzone trawniki z miejscowo występującymi nasadzeniami ozdobnymi. Teren ciągów pieszo-jezdnych oraz parkingów oświetlony za pomocą kilkunastu ozdobnych latarni parkowych i ogrodowych. Teren nieruchomości ogrodzony. W sąsiedztwie frontowej części ogrodzenia znajduje się ozdobny, elektroniczny pylon reklamowy. Nieruchomość posiada przyłącza do następujących sieci infrastruktury technicznej: woda (z wodociągu gminnego), kanalizacja sanitarna (do bezodpływowego zbiornika), energia elektryczna (z sieci elektroenergetycznej), gaz (ze zbiornika, kanalizacja deszczowa (do otwartego zbiornika), monitoring.

Budynek sali konferencyjnej z restauracją i częścią hotelową – zrealizowany w oparciu o decyzje administracyjne Starosty Płockiego wydane w latach 2009-2010, użytkowany w oparciu o decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Płocku z dnia 4.02.2011 r. Przedmiotowy budynek został zrealizowany jako wolnostojący o 1,5 kondygnacji nadziemnej, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym w następującej technologii: ławy żelbetowe, ściany fundamentowe z betonu żwirowego, konstrukcja budynku szkieletowa złożona ze słupów i podciągów żelbetowych. Ściany zewnętrzne oraz ściany wewnętrzne z betonu komórkowego oraz ceramiki budowlanej, elewacje ocieplone i pokryte tynkiem ozdobnym oraz ceramiki budowlanej, elewacje ocieplone i pokryte tynkiem ozdobnym oraz miejscowo okładzinami o fakturze kamiennej. Strop nad parterem gęstożebrowy Terivia, klatki schodowe żelbetowe, płytowe. Konstrukcja dachu drewniana, pokrycie dachu z blachodachówki ułożonej na łatach i kontr-łatach z paraizolacją i wiatroizolacją, ocieplenie z wełny mineralnej. Budynek wyposażono w instalacje: wodno-kanalizacyjną, wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją oraz systemem odzysku ciepła (tzw. rekuperacja), grzewczą za pomocą pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych, elektryczną (w tym także zasilanie awaryjne), odgromową, instalacje niskoprądowe (telefoniczne, komputerowe, TV, audio, multimedialne), monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, instalacje centralnego odkurzania, elektroniczny system hotelowy (karty czipowe), system p. poż. W budynku zamontowano windę osobową. Stan techniczny budynku jest bardzo dobry. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 2572,30 m2, powierzchnia użytkowa 2539,58 m2 (bez wiat o pow. 181,95 m2 i 21,19 m2). Standard wykończenia budynku określono jako bardzo dobry - obiekt otrzymał kategorię ***.

Część restauracyjno-konferencyjna (parter) – w znacznej części pomieszczeń podłogi pokryto olejowanym parkietem egzotycznym lub płytkami kamiennymi, szkliwionymi. Ściany w znacznej części pomieszczeń pokryte gładzią szpachlową, z miejscowo zamontowanymi okładzinami kamiennymi lub pokryte ozdobnymi tapetami winylowymi. W pomieszczeniach sanitarnych zlokalizowanych na parterze budynku ściany pokryte okładziną kamienna szkliwioną, podłogi terakotą lub gresem. W części pomieszczeń sanitarnych na parterze umywalki montowane w marmurowych blatach, lustra ścienne montowane w opaskach z kamienia naturalnego (onyks). Wyposażenie wodno-kanalizacyjne zamontowane w tej części obiektu w bardzo dobrym stanie technicznym.

Część kuchenna oraz gospodarcza (parter) – w pomieszczeniach zaplecza kuchennego oraz gospodarczych (kotłownia) podłogi pokryte gresem, ściany w części pokryte glazurą w pozostałej części szpachlowane gładzią i pokryte powłokami malarskimi.

Część hotelowa (poddasze) – w części hotelowej na korytarzach oraz w pokojach podłogi pokryte wykładzinami dywanowymi, natomiast w pomieszczeniach sanitarnych podłogi pokryte terakotą. Ściany w pomieszczeniach hotelowych oraz komunikacyjnych pokryte w części powłokami malarskimi oraz w części ozdobnymi tapetami winylowymi. W pomieszczeniach sanitarnych ściany na całej wysokości oblicowane glazurą. Sufity w części hotelowej podwieszane z płyt k-g, pokryte powłokami malarskimi lub ozdobnymi okładzinami ściennymi. Wyposażenie wodno-kanalizacyjne zamontowane w tej części obiektu w bardzo dobrym stanie technicznym.

Dla terenu na którym zlokalizowane są przedmiotowe działki brak jest obowiązujących przepisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków rozwoju zagospodarowania przestrzennego Gminy Łąck teren na którym znajdują się przedmiotowe działki przeznaczony jest na tereny wielofunkcyjne związane z działalnością handlowo-usługowo-produkcyjną. Dla przedmiotowej nieruchomości została wydana decyzja o warunkach zabudowy ustalająca zagospodarowanie terenu dla inwestycji polegającej na budowie budynku sali konferencyjnej z restauracją i częścią hotelową.

Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 1 181 900,00 zł w gotówce. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:

PKO BP SA II O Centrum w Płocku 58 1020 3974 0000 5702 0057 9847

najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica:
Miasto: Wola Łącka
Województwo: mazowieckie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone