strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy SR w Świnoujściu Piotr Żygadło
Lokal mieszkalny o pow. 30,74 m2
(nieruchomości - lokale mieszkalne)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2015-12-16
Godzina: 10:00:00
Przedmiot sprzedaży: Lokal mieszkalny o pow. 30,74 m2
Cena wywoławcza: 57 150,00
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: 505/15
Opis:

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świnoujściu Piotr Żygadło na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu

 

16 grudnia 2015 r. o godz. 10:00

 

w budynku Sądu Rejonowego w Świnoujściu mającego siedzibę przy ul. Paderewskiego 6 w sali nr 100, odbędzie się

 

PIERWSZA LICYTACJA

 

ograniczonego prawa rzeczowego stanowiącego spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Przymorze” położonego: 72-600 Świnoujście, ul. Barlickiego 14/8, stanowiącego własność (…) wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa „Przymorze” w Świnoujściu dla którego Sąd Rejonowy w Świnoujściu Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW [NKW Sz1W/00044292/8].

 

2. Budowle i inne urządzenia ze wskazaniem ich przeznaczenia:

Charakterystyka lokalu.

Przedmiotem licytacji jest własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu o powierzchni użytkowej 30,74 m2 położone w Świnoujściu przy ul. Barlickiego nr 14/8. Przedmiotowa nieruchomość posiada założoną księgę wieczystą KW nr Sz1W/00044292/8 w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu V wydział Ksiąg Wieczystych.

Lokal położony jest na I piętrze w budynku 4 piętrowym. Powierzchnia użytkowa przedmiotowego lokalu wynosi 30,74 m2.

 

Charakterystyka lokalu według stanu z wizji lokalnej biegłego:

Drzwi wejściowe – płycinowe, nowoczesne, wzmocnione w dobrym stanie techniczno-użytkowym.

Drzwi wewnętrzne – płycinowe, typowe w przeciętnym stanie techniczno-użytkowym. (zamiast oszklenia znajdują się panele podłogowe).

Stolarka okienna – pcv w dobrym stanie techniczno-użytkowym.

Parapety wewnętrzne – drewniane w przeciętnym stanie techniczno-użytkowym.

Podłogi:

* w pomieszczeniach mieszkalnych: panele podłogowe w przeciętnym i słabszym stanie techniczno użytkowym, (widoczne ubytki w panelach podłogowych),

* na korytarzu terakota w dobrym stanie techniczno-użytkowym,

* w łazience terakota w przeciętnym stanie techniczno-użytkowym,

* w kuchni terakota w dobrym stanie techniczno-użytkowym.

Ściany:

* w pomieszczeniach mieszkalnych ściany pokryte farbą ścienną w dobrym stanie techniczno-użytkowym,

* na korytarzu ściany pokryte farbą ścienną w dobrym stanie techniczno-użytkowym,

* w kuchni ściany pokryte farbą ścienną oraz glazurą w dobrym stanie techniczno-użytkowym,

* w łazience ściany pokryte glazurą w przeciętnym stanie techniczno-użytkowym.

 

Struktura pomieszczeń:

1. Pokój I

2. Pokój II

3. Kuchnia

4. Przedpokój

5. Łazienka z WC

 

Instalacje wewnętrzne: wodno -kanalizacyjna, instalacja elektryczna, gazowa, ciepła woda z sieci zewnętrznej, instalacja grzewcza z sieci zewnętrznej, instalacja wentylacji grawitacyjnej, instalacja telefoniczna, instalacja telewizji kablowej.

 

Funkcjonalność lokalu jest przeciętna jak na tą powierzchnie. Powierzchnia pomieszczeń jest proporcjonalna i funkcjonalna. Kuchnia tworzy aneks kuchenny. Łazienka razem z WC. W przedpokoju zamontowano szafę typu „Komandor” na indywidualne zamówienie. Okno na jedną stronę świata (wschodnią).

 

Standard wykończenia i wyposażenia oraz jakość użytych materiałów daję podstawę do określenia standardu jako średni.

 

Charakterystyka budynku.

Budynek niskokondygnacyjny został oddany do eksploatacji w 1996 r. w technologii przemysłowej i wykazuje zużycie techniczne i funkcjonalne proporcjonalne do okresu używania. W budynku nie stwierdzono znaczących uciążliwości zewnętrznych polegających na przenikaniu hałasów i wibracji. Budynek jest ocieplony i pomalowany. Budynek mieszkalny wybudowany został jako hotel robotniczy a następnie został przekształcony funkcjonalnie na cele stałego zamieszkiwania. Budynek mieszkalny 4 piętrowy (pięć kondygnacji nadziemnych i jedna podziemna). Technologia przemysłowa. Funkcja budynku – mieszkalna. Liczba klatek schodowych w budynku – 2. Układ budynku i lokali w stosunku do stron świata, przeciętny na jedną lub dwie strony świata. Rok budowy 1996 r. Stan techniczny – dobry.

 

Ogólna charakterystyka konstrukcyjna budynku:

* fundamenty: nie badano,

* ściany zewnętrzne: prefabrykaty, ocieplone, pomalowane,

* ściany wewnętrzne: prefabrykaty,

* stropy: żelbetowe, prefabrykowane,

* stropodach: żelbetowy, ocieplony, płaski,

* pokrycie dachu: papa,

* komunikacja pionowa: schody wewnętrzne,

* instalacje; wodno-kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, co.o., ciepła woda, telefoniczna, domofonowa, telewizyjna, wentylacji grawitacyjnej.

 

Szacowany lokal mieszkalny położony jest w Świnoujściu przy ul. Barlickiego w prawobrzeżnej części miasta. Sąsiednie zabudowy stanowią domy mieszkalne wielorodzinne i jednorodzinne wybudowane w okresie przed i po wojennym. Odległość od głównych ciągów komunikacyjnych sprawia, iż mieszkańcy przedmiotowej nieruchomości nie odczuwają utrudnień spowodowanych hałasem czy wibracjami pochodzącymi z dróg miejskich.

Przeciętny dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej i kulturalno oświatowej. W okolicy wystarczająca ilość sklepów spożywczych i przemysłowych oraz punktów usługowych różnych branż. Blisko budynku znajduje się duży kompleks leśny.

 

Suma oszacowania wynosi 76 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 57 150,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 620,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:

Bank Polska Kasa Opieki SA I O. w Świnoujściu 49 1240 3914 1111 0010 5196 8787

najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

 

Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 8:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica: Barlickiego
Miasto: Świnoujście
Województwo: zachodniopomorskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone