strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy SR w Świnoujściu Piotr Żygadło
Lokal mieszkalny o pow. 54,60 m2
(nieruchomości - lokale mieszkalne)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2015-12-16
Godzina: 10:20:00
Przedmiot sprzedaży: Lokal mieszkalny o pow. 54,60 m2
Cena wywoławcza: 202 125,00
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: 543/14
Opis:

 

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świnoujściu Piotr Żygadło na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu

 

16 grudnia 2015 r. o godz. 10:20

 

w budynku Sądu Rejonowego w Świnoujściu mającego siedzibę przy ul. Paderewskiego 6 w sali nr 100, odbędzie się

 

PIERWSZA LICYTACJA

 

lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: (…),

położonego: 72-600 Świnoujście, ul. Chełmońskiego 2E/1,

dla którego Sąd Rejonowy w Świnoujściu Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW [NKW: SZ1W/00045406/8].

 

Charakterystyka lokalu.

Przedmiotem niniejszej licytacji jest nieruchomość lokalowa, położona w Świnoujściu przy ulicy Chełmońskiego 2E/1 o powierzchni użytkowej 54,60 m2 w budynku wielorodzinnym wraz z przynależnym udziałem 546/79969 w częściach wspólnych budynku i w działce gruntu objętych księgą wieczystą KW nr 44462. Nieruchomość będąca przedmiotem wyceny posiada założoną księgę wieczystą KW nr Sz1W/00045406/8 w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu V Wydział Ksiąg Wieczystych. Licytowany lokal mieszkalny położony jest na parterze w budynku wielorodzinnym o zróżnicowanej kondygnacji. Wejście do przedmiotowego lokalu przez wspólną klatkę schodową. Okna w szacowanym lokalu wychodzą na wschodnią i południową stronę świata. Jak wynika z przedstawionych dokumentów przedmiot wyceny posiada powierzchnie użytkową 54,60 m2.

 

Struktura pomieszczeń dane według księgi wieczystej

 

1. Pokój I

2. Pokój II

3. Kuchnia

4. Łazienka z wc

Instalacje wewnętrzne:

wodociągowa,

elektryczna, 

kanalizacyjna sanitarna,

gazowa,

ciepła woda z sieci zewnętrznej,

c.o. z sieci zewnętrznej,

instalacja wentylacji grawitacyjnej,

instalacja wentylacji spalinowej.

 

 

Charakterystyka lokalu według stanu z dnia wizji lokalnej:

Drzwi zewnętrzne – nowoczesne, antywłamaniowe,

Stolarka okienna – z drewna egzotycznego,

Stolarka drzwiowa – płycinowe częściowo przeszklone oraz pełne,

Posadzki – panele podłogowe oraz terakota,

W kuchni znajdują się meble kuchenne. Przed lokalem znajduje się taras.

Właściciel przedmiotowego lokalu ma udział 546/79969 w częściach wspólnych budynku i działce gruntu objętych księgą wieczystą KW nr 44462.

 

Charakterystyka budynku.

Budynek niskokondygnacyjny oddany w 2008 roku w technologii tradycyjnej, wykazuje zużycie techniczne i funkcjonalne proporcjonalne do okresu używania. Klatka schodowa w bardzo dobrym stanie, regularnie sprzątana, zamykana na klucz, funkcjonujący domofon. Sąsiedztwo spokojne. W budynku nie stwierdzono uciążliwości wewnętrznych polegających na przenikaniu do mieszkań hałasów i wibracji.

Budynek: o zróżnicowanej kondygnacji (4 -5 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemna).

Konstrukcja: technologia tradycyjna,

Rok budowy: 2008,

Funkcja budynku: mieszkalna,

Stan techniczny: bardzo dobry,

Podpiwniczenie: pełne,

 

Ogólna charakterystyka konstrukcyjno-materiałowa budynku:

- fundamenty: nie badano,

- ściany zewnętrzne: cegła otynkowana tynkiem strukturalnym, a następnie pomalowane,

- ściany wewnętrzne: cegła,

- stropy: masywne,

- dach: konstrukcja masywna, dach płaski,

- pokrycie dachu: papa,

- komunikacja pionowa: schody wewnętrzne,

- instalacje w budynku: wodno -kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, telefoniczna, domofonowa, telewizyjna, wentylacji grawitacyjnej, odwodnienia zewnętrznego, piorunochronowa.

 

Szacowany lokal położony jest w Świnoujściu przy ul. Chełmońskiego w lewobrzeżnej części miasta w centrum Miasta Świnoujście. Sąsiednie zabudowy stanowią wielorodzinne domy mieszkalne, usługowe, handlowe. Dobry dostęp do miejskiej infrastruktury handlowo-usługowej i kulturalno-oświatowej. W okolicy wystarczająca ilość sklepów spożywczych i przemysłowych oraz punktów usługowych różnych branż. W pobliżu istnieje kilka obiektów handlowych, banków, ważnych instytucji oraz obiekty użyteczności publicznej jak poczta, kościół katolicki, apteka, szkoła podstawowa gimnazjum. Przed domem znajduje się ograniczona liczba miejsc postojowych. Oddalone w niedalekiej odległości przystanki linii autobusowych ułatwiają dostanie się w szybkim czasie do pozostałych dzielnic miasta.

Oddalenie budynku od głównych ciągów miejskich sprawia, iż wszyscy mieszkańcy przedmiotowego lokalu nie odczuwają hałasu czy drgań pochodzących z dróg miejskich. Biorąc pod uwagę wymienione czynniki dotyczące położenia ogólnego i szczegółowego lokalizacje można ocenić jako dobrą.

 

Suma oszacowania wynosi 269 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 202 125,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 26 950,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:

Bank Polska Kasa Opieki SA I O. w Świnoujściu 49 1240 3914 1111 0010 5196 8787

najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 8:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica: Chełmońskiego
Miasto: Świnoujście
Województwo: zachodniopomorskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone