strona główna     strona główna
wyszukiwarka zaawansowana szukaj
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Tomyślu Jacek Dauter
Nieruchomość położona w Wąsowie
(nieruchomości - działki)

LICYTACJA ZAKOŃCZONA

Podstawowe informacje:
Data: 2016-04-27
Godzina: 09:40:00
Przedmiot sprzedaży: Nieruchomość położona w Wąsowie
Cena wywoławcza: 146 955,00
Forma sprzedaży: I licytacja
KM: 1599/13
Opis:

 

 

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Tomyślu Jacek Dauter (tel. 61 (prefix) 442 37 44) ogłasza, że w dniu

 

27 kwietnia 2016 r. o godz. 9:40

 

w budynku Sądu Rejonowego w Nowym Tomyślu mającego siedzibę przy pl. Niepodległości 31 w sali nr 24, odbędzie się

 

PIERWSZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI

 

nieruchomość położona Wąsowo, ul. Św. Wawrzyńca 13 - działka gruntowa dz. nr 688 - 0,1400 ha, działka o nieregularnym kształcie zbliżonym do wydłużonego prostokąta, na działce znajdują się: budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej, budynek gospodarczy I, budynek gospodarczy II, ogrodzenie z bramą wjazdową. Budynek mieszkalny – jednorodzinny, jednokondygnacyjny z nieużytkowym poddaszem w zabudowie wolnostojącej, niepodpiwniczony z dachem dwuspadowym konstrukcji drewnianej krytym blachą, część domu jest nieużytkowana. Powierzchnia zabudowy Pz = 121,00 m2. Powierzchnia użytkowa Pu = 100,71 m2. Budynek gospodarczy I - jednokondygnacyjny w zabudowie zwartej, niepodpiwniczony. UWAGA!: Budynek w złym stanie technicznym i nie podlega wycenie - przeznaczony do rozbiórki. Budynek gospodarczy II - jednokondygnacyjny w zabudowie zwartej z użytkowym poddaszem. Powierzchnia zabudowy Pz = 50,00 m2 , Powierzchnia użytkowa Pu = 45,00 m2

położonej: 64-316 Kuślin, WĄSOWO, dla której Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW PO1N/00010930/3

Suma oszacowania wynosi : 195 940,00 zł, cena wywołania wynosi 146 955,00 zł jest równa 3/4 sumy oszacowania, rękojmia 1/10 sumy oszacowania: 19 594,00 zł.

 

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:

Bank Zachodni WBK SA 1 O. w Nowym Tomyślu 11 1090 1388 0000 0001 0400 4682

najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

 

Szczegółowy opis:

Na podstawie danych Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu ustalono, że w skład nieruchomości wchodzi działka gruntowa:

 

Ark. mapy

Numer działki

Bliższe określenie położenia

Opisy użytków

Ozn. użyt. i kont. klasyf.

Powierzchnia

użytków w ha

działki w ha

1

688

 

grunty orne, tereny mieszkaniowe

RIVa,

B

0.0900

0.0500

0.1400

Razem:

0.1400

0.1400

Granica wycenianej działki oraz jej powierzchnia wyznaczona jest w załączonej mapie ewidencyjnej, zasadniczej oraz w wypisie z rejestru gruntów. Stan nieruchomości działu I księgi wieczystej  nr KW PO1N/00010930/3, co do powierzchni i oznaczenia ewidencyjnego działki, jest zgodny ze stanem określonym w ewidencji gruntów. Działka zabudowana jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej i budynkami gospodarczymi. Nieruchomość stanowi własność na zasadzie wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej. Dla nieruchomości prowadzona jest księga wieczysta nr KW PO1N/00010930/3 przez IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Grodzisku Wlkp. zs. w Nowym Tomyślu. Jest to nieruchomość gruntowa położona we wsi Wąsowo, gm. Kuślin. W skład nieruchomości wchodzi działka nr 688 o pow. 0,1400 ha. Działka ma kształt nieregularny – zbliżony do wydłużonego prostokąta i jest zabudowana budynkiem mieszkalnym w zabudowie wolnostojącej oraz budynkami gospodarczymi. Działka posiada dostęp do dróg: publicznej gminnej asfaltowej – ul. Grodziskiej oraz ulicy częściowo utwardzonej – ul. Św. Wawrzyńca. Otoczenie działki w bliskiej odległości stanowią tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz pola uprawne. Wąsowo położone jest w gminie Kuślin, powiat nowotomyski. Wieś liczy ok. 1.100 mieszkańców. Wieś oddalona jest od siedziby gminy o ok. 5 km i o ok. 10 km od Nowego Tomyśla – siedziby powiatu. Gmina Kuślin położona jest w zachodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie nowotomyskim, w odległości 40 km od Poznania. Przez gminę przebiega Autostrada A-2 z dogodnie zlokalizowanymi z niej zjazdami w okolicy Buku.

 

2. Budowle i inne urządzenia ze wskazaniem ich przeznaczenia:

Opis działki gruntowej.

Jest to działka o nieregularnym kształcie zbliżonym do wydłużonego prostokąta. Działka jest  częściowo zabudowana, częściowo uzbrojona i w całości ogrodzona. Na działce znajdują się: budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej,  budynek gospodarczy I, budynek gospodarczy II, ogrodzenie z bramą wjazdową.

Budynek mieszkalny.

Jest to budynek jednorodzinny jednokondygnacyjny z nieużytkowym poddaszem w zabudowie wolnostojącej, niepodpiwniczony z dachem dwuspadowym konstrukcji drewnianej krytym blachą.  Budynek jest nieotynkowany i nieocieplony. Część domu jest nieużytkowana. Budynek wzniesiony został w technologii tradycyjnej. Rok budowy: koniec lat 70. XX wieku, częściowy remont w 2006 roku. Dane techniczne: Powierzchnia zabudowy Pz  =  121,00  m2. Powierzchnia użytkowa Pu  =  100,71  m2.

Powierzchnię budynku przyjęto na podstawie pomiarów. Opis techniczny: fundamenty betonowe, ściany z pustaków szlakowych,  dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej kryty blachą, rynny i rury spustowe, posadzki betonowe, podłogi częściowo wykładzina dywanowa, częściowo gumolit, w łazience posadzka cementowa, okna PCV, drzwi wejściowe drewniane, drzwi wewnętrzne płycinowe, brak tynków zewnętrznych, tynki wewnętrzne cementowo – wapienne, ściany częściowo malowane, w korytarzu panele, częściowo brak wykończenia, w łazience widoczne zawilgocenie. Instalacje: elektryczna, wodociągowa, ogrzewanie CO węglowe – własna kotłownia, kanalizacja sanitarna do zbiornika bezodpływowego (szambo). Stan techniczny budynku – gorszy. Sposób użytkowania: Na datę oględzin budynek był użytkowany częściowo na cele mieszkalne, a częściowo był nieużytkowany.

Budynek gospodarczy I.

Budynek jednokondygnacyjny w zabudowie zwartej, niepodpiwniczony. Dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej kryty dachówką. Brak fundamentów; mury z gliny. Brak posadzki – klepisko. Bramy wejściowe drewniane otwierane, drzwi drewniane. Brak rynien i rur spustowych. Rok budowy – początek XX wieku. Uwaga: Budynek w złym stanie technicznym i nie podlega wycenie – przeznaczony do rozbiórki. Instalacje: brak. Stan techniczny budynku: gorszy, widoczne pęknięcia murów. Sposób wykorzystania: na datę oględzin budynek był użytkowany na cele gospodarcze.

 

Budynek gospodarczy II.

Budynek jednokondygnacyjny w zabudowie zwartej z użytkowym poddaszem – wejście po drabinie. Budynek jest niepodpiwniczony. Dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej kryty dachówką. Drzwi wejściowe drewniane otwierane. Budynek murowany w technologii tradycyjnej. Rok budowy - lata 60. XX wieku. Dane techniczne: Powierzchnia zabudowy Pz = 50,00 m2. Powierzchnia użytkowa Pu = 45,00 m2. Powierzchnię budynku przyjęto na podstawie pomiarów. Opis techniczny: fundamenty betonowe, mury częściowo z cegły pełnej, częściowo z pustaków żużlobetonowych, dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej kryty dachówką, rynny i rury spustowe nieczynne, brak tynków zewnętrznych, posadzki – częściowo brak (klepisko), częściowo betonowa, okna drewniane stare, drzwi drewniane, drzwi wejściowe na poddasze drewniane. Instalacje: brak. Stan techniczny budynku: gorszy, widoczne pęknięcia murów. Sposób wykorzystania: na datę oględzin budynek był użytkowany na cele gospodarcze. Działka jest w całości ogrodzona częściowo ogrodzeniem z siatki handlowej na słupkach betonowych osadzonych w gruncie, częściowo ogrodzeniem drewnianym, częściowo z płyt betonowych. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z siatki handlowej w ramach stalowych otwierana. Teren działki jest nieutwardzony. Na działce znajdują się nieliczne krzewy ozdobne. Na działce znajduje się garaż blaszany – obiekt nietrwale z gruntem związany niepodlegający wycenie.

 

Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

 

Miejsce: licytacji / przetargu / rozstrzygnięcia oferty:
Ulica:
Miasto:
Województwo:
Położenie przedmiotu sprzedaży:
Ulica:
Miasto: Wąsowo
Województwo: wielkopolskie

samochody poleasingowesamochody poleasingowe
samochody poleasingowe
Praca   Polityka prywatności   Informacje prawne  Cookies

licytacje komornicze

  www.ikomornik.pl
Copyright © Dawro 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone